KOUKKUJÄRVEN HIIHTOMAJAN PÄÄSIÄISEN 2018 AUKIOLOAJAT

KOUKKUJÄRVEN HIIHTOMAJAN PÄÄSIÄISEN 2018 AUKIOLOAJAT

KIIRASTORSTAI 29.3. KLO 10-19
PITKÄPERJANTAI 30.3. 10-16
LAUANTAI 31.3. 10-16
SUNNUNTAI 1.4. 10-16
MAANANTAI 2.4. 10-16

KOUKUN LADUT HUOLLETAAN LAUANTAINA 31.3.

HYVÄÄ PÄÄSIÄISTÄ!

MESTARUUSHIIHTOJEN TULOKSET 21.3.2018

SEURAN MESTARUUSHIIHDOT PERINTEISELLÄ TYYLILLÄ HIIHDETTIIN KOUKULLA 21.3.2018

TULOKSET:
TYTÖT 6 VUOTTA
1. Anni Kinnunen 3.33

TYTÖT 8 VUOTTA
1. Amanda Korpisaari 3.54

TYTÖT 10 VUOTTA
1. Neea Korpihalkola 7.25
2. Adele Maja 7.33

POJAT 8 VUOTTA
1. Aaro Korpisaari 4.03

POJAT 10 VUOTTA
1. Eetu Kinnunen 6.02
2. Joona Paloheimo 6.31

MYL
1. Ville Pere 14.29

M60
1. Hannu Heikkinen 16.43

M55
1. Mika Hasa 15.19

SEURAN MESTRUUSHIIHDOT 7.3.2018 TULOKSET

Seuran mestaruushiihdot hiihdettiin vapaalla hiihtotyylillä 7.3.2018
Koukkujärven majalla.

TULOKSET:
TYTÖT
T4
1.Anni Saarinen 2.55
T6
1.Siiri Saarinen 2.43
2.Anni Kinnunen 3.10
T8
1.Matilda Maja 3.55
T10
1.Adele Maja 7.07
2.Neea Korpihalkola 7.37

POJAT
P8
1.Samuel Paloheimo 3.43
2.Leevi Korpi 4.43
P10
1.Eetu Kinnunen 5.08
2.Joona Paloheimo 6.07
3.Aarne Nukarinen 7.24

NAISET
1.Lotta Pere 18.46

MIEHET
1.Ville Pere 13.23

HIPPOHIIHTOJEN 14.3.2018 TULOKSET

HIPPOHIIHDOT PIDETTIIN 14.3.2018 KOUKKUJÄRVEN HIIHTOMAJALLA.

TULOKSET

2014 JA MYÖHEMMIN SYNTYNEET / MATKA N.100M
POJAT:
1. Kalle Aalto 1.08
2. Samuli Seppänen 1.11
3. Ossi Tengvall 1.21
4. Jiri Fokin 1.48
5. Veeti Vigren 3.10
6. Emil Ihalainen 3.19
7. Javier Ritala 4.06
8. Vilho Uitti 6.25
9. Joel Viitanen 6.43
10.Onni Ovaska 7.32

TYTÖT:
1. Anni Koskimaa 1.03
2. Aliisa Hänninen 1.13
3. Emmi Saarinen 1.44
4. Saara Happonen 2.10
5. Aurora Mäkinen 3.13
6. Hulda Koivumäki 3.23
7. Lilia Kanerva 4.17
8. Valma Lehtonen 4.18

2012-2013 SYNTYNEET
POJAT:
1. Elias Järvinen 2.03
2. Veeti Virkkunen 2.21
3. Luukas Järvenpää 2.23
4. Niko Lehtola 2.30
5. Olli Kaisla 2.33
6. Elias Tiura 2.38
7. Veikko Aalto 2.47
8. Joel Issakainen 2.53
9. Eino Antikainen 2.58
Onni Hyrylä 2.58
11.Eemeli Sahonen 3.11
12. Luis Ritala 3.15
Eetu Lehto 3.15
14. Samuel Laine 3.46
15. Lenni Honkakorpi 3.49
16. Lauri Korkeakoski 4.06

TYTÖT:
1. Siiri Saarinen 1.53
2. Seela Jokinen 2.13
3. Veera Uitti 2.15
4. Aino Koskela 2.18
5. Olivia Kanerva 2.23
6. Pihla Alho 2.26
7. Veera Happonen 2.30
8. Julia Eskonniemi 2.36
9. Sara Ihalainen 2.44
Minttu Rajala 2.44
11.Anna Pirkkalaniemi 2.48
12.Ilona Hautakoski 3.09
Seela Seppänen 3.09
14.Ronja Kellokoski 3.23
15.Jenny Ali-Kippari 3.36
16.Inka Latvala 3.42
17.Anni Kinnunen 3.57
18.Meea Vaalikivi 4.05
19.Milla Harilo 4.08

2010-2011 SYNTYNEET /MATKA N. 500M
POJAT:
1. Otso Tengvall 2.18
2. Roope Itävuo 2.22
3. Samuel Paloheimo 2.32
4. Miika Tervonen 2.43
5. Mikael Issakainen 2.45
6. Daniel Mabrouk 2.46
7. Patrik Vaalikivi 2.49
8. Roope Alho 2.52
9. Ricardo Mäntyniemi 2.53
10.Joni Lehto 3.07
11.Tatu Mäkinen 3.15
12.Onni Valtonen 3.21
Jerome Tanni 3.21
14.Jerico Tanni 3.30
15.Lukas Hiltunen 3.37
16.Joel Leikas 3.38
17.Niilo Läntinen 3.43
18.Uuno Kurvinen 6.05

TYTÖT:
1. Ella Lehtonen 2.12
2. Minea Koski 3.09
3. Emilia Ylilammi 3.11
4. Jadeliina Jalonen 3.18
5. Emilia Hänninen 3.19
6. Emrica Tanni 3.21
7. Jenni Vihersalo 3.22
8. Iida Hautakoski 3.44
9. Ninni Salo 3.48
Venla Uitti 3.48
11.Taimi Antikainen 4.02
12.Minttu Latvala 4.04
13.Miia Harilo 4.15

2008-2009 SYNTYNEET / MATKA N. 1KM
POJAT:
1. Eetu Kinnunen 4.37
2. Joona Paloheimo 5.12
3. Aapo Kivistö 6.05
4. Eelis Hiljanen 6.11
5. Miika Stenvik 6.50
6. Viljam Jokinen 7.04
7. Joona Tervonen 7.06
8. Mika Husu 7.09
9. Veeti Vallenius 7.10

TYTÖT:
1. Oona Valtonen 5.50
2. Neea Korpihalkola 6.17
3. Heidi Haaarajärvi 6.32
4. Sarinna Stenroos 7.27
5. Julia Viitanen 7.56
6. Aada Laine 8.04
7. Nea Läntinen 8.42

2006-2007 SYNTYNEET / MATKA 1.3 KM

TYTÖT:
1. Salla Mustikkamaa 6.23

KISALAISIA MUKANA HOPEASOMMAN LOPPUKILPAILUISSA KUHMOSSA 2.3.-4.3.2018

Hopeasomman loppukilpailuissa Kuhmossa oli kaksi Kisalaista mukana.
N16 sarjassa Julia Junkkala 6. sprintissä (vapaalla hiihtotavalla), joka hiihdettiin
perjantaina 2.3. Lauantaina 3.3.hiihdettin 5 km perinteisellä hiihtotavalla, N16 sarjassa
Julian sijoitus oli 9. M15 sarjassa hiihdettiin myös 5km perinteisellä tyylillä,
Elias Mäkinen oli 5.

Onnea Julialle ja Eliakselle hyvistä hiihdoista ja tsemppiä tuleviin kisoihin!

Ensi viikonloppuna onkin Koululiikuntaliiton mestaruuskisat, jotka hiihdetään
Tampereella Kaupin hiihtostadionilla.

KANKAANTAAN KISAN SARJAHIIHDOT 10.2.2018 Tulokset

KANKAANTAAN KISAN SARJAHIIHDOT 10.2.2018

TULOKSET

POJAT 10v 0.7km
1. Joona Paloheimo                         3.00
2. Eetu Kinnunen 3.02

POJAT 8v 0.7km
1. Samuel Paloheimo 3.37
2. Aaro Kortesaari 3.44

POJAT 6v 0.4km
1. Nooa Ovaska 4.54

TYTÖT 10v 0.7km
1. Adele Maja 3.40

TYTÖT 8v 0.7km
1. Matilda Maja 3.56
2. Amanda Kortesaari 4.45

TYTÖT 6v 0.4km
1. Anni Kinnunen 3.40

MIEHET 5km P
1. Mika Hasa 16.00

SEURAN AVOIMET SARJAHIIHDOT 10.2.2018

Kankaantaan Kisan avoimet sarjahiihdot pidetään lauantaina 10.2.2018 Koukkujärven majalla, Ikuriin päin menevällä ladulla, perinteisellä hiihtotyylilllä. Kaikki sarjat!

Lähdöt klo 12 alkaen, ilmoittautumiset paikan päällä klo 11.30 mennessä!

Tervetuloa!